Ewa Andersen, VD Sparbankernas Riksförbund Ewa Andersen, VD Sparbankernas Riksförbund

PRESSMEDDELANDE - 22 DECEMBER 2020 06:00

Nybildad stiftelse får fler företag att växa och anställa

"Sparbankernas Riksförbund vill lyfta frågan kring tillväxt genom satsningen på Stiftelsen Navigator. Ändamålet är att stödja utvecklingen av tillväxtledarskapet i mikro- och småbolag (1 - 49 anställda) vars ledning och ägare har en vilja och ambition att växa omsättningsmässigt och skapa nya arbetstillfällen."

Läs hela pressmeddelandet här
 

Sparbankernas Riksförbund stiftare i Stiftelsen Navigator Sparbankernas Riksförbund stiftare i Stiftelsen Navigator

Stiftelsen Navigators styrelse:
Anette Rhudin, anette@navigatorscaleup.se
Ewa Anderssen, ewa.andersen@sparbankerna.se
Claes Edberg, claes.edberg@leksandssparbank.se
Mia Rolf, mia.rolf@wihlborg.se
Per Skargren, per.skargren@salasparbank.se
Lennart Jägerståhl, lennart@stockinova.com

Navigator Scaleup för er som ser potentialen i er affärsidé.

Är du företagare och känner att du skulle vilja ta ett ytterligare kliv med ditt företag?
Växa med stöd av andra som också gjort en tillväxtresa?
Hör av dig till info@navigatorscaleup.eu så lotsar vi dig vidare till den som finns i din region.